Kralupy nad Vltavou podporují ragby. Děkujeme!

Díky spolupráci tří mužstev pod hlavičkou AMMOR se od nové sezóny na mikovickém hřišti bude opět hrát mužská ligová soutěž v patnáctkovém ragby. Spolu s muži z Rakovníka a Plzně budou Havrani hostit soupeře z první ligy, tedy druhé nejvyšší soutěže. Už tuto neděli 29.8. od 17 je čekají Říčany B.

"Spolupráce s těmito kluby v rámci Asociace malých a mladých oddílů ragby nám skvěle funguje v mládežnických kategoriích, její rozšíření do mužů se tak vlastně samo nabízelo. Pro naše malé ragbisty to bude příležitost vidět dospělé ragby pravidelně ‘z první ruky’," říká předseda klubu Patrik Wagner. Navíc je to podle něj i jasný signál pro odchovance, že po mládežnických kategoriích nemusí nikam odcházet nebo končit se sportem na výkonnostní úrovni. "Každý klub potřebuje mít i seniorskou kategorii, do které postupně dorůstají mladí hráči, kteří se nechtějí ragby věnovat třeba profesionálně nebo poloprofesionálně. Jsme a asi vždycky budeme amatéři, ale chceme, aby Kralupy nad Vltavou měly na ragbyové scéně to nejlepší jméno."

Prvotním cílem AMMORu je umožnit mladým hráčům ragby získávat zkušenosti nejen na trénincích pod vedením zkušených koučů, ale i v co možná největším množství zápasů se srovnatelnými soupeři. Na společných tréninkových kempech i na turnajích tak jednotlivé týmy nominují hráče do společných výběrů dle jejich schopností a dovedností. "Zahrají si tak opravdu všichni a mají možnost se neustále zlepšovat. V mládežnických kategoriích už Havrany i ty největší kluby považují za nebezpečné protivníky," uzavírá Patrik Wagner. 

Plakát_AMMOR_liga_1_maly.jpg

 

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.